Yat Taşımacılığı

Yat taşımacılığında dünya çapında bir ağ ile hizmet veriyoruz.

4 metreden 40 metreye kadar olan tekne ve yatları dünyanın bir ucundan diğer ucuna taşımak bizim işimiz.

Rotasyon ve tekne ölçülerine bağlı olarak tekne / yat taşımalarınızı flat rack konteyner veya Ro-Ro ve box shape gemiler ile gerçekleştiriyoruz.

Yat ve tekne taşımacılığında limandan limana, kapıdan kapıya, denizden denize 20 yıldan fazla oluşan tecrübemizle hizmetinizdeyiz.

Teknenin nasıl taşınacağını ve taşıma maliyetini oluşturmak için;

Taşınacak teknenin en, boy, yükseklik ölçüleri, taşıma kızağı olup olmadığı, çizim veya fotoğrafına ihtiyaç duyarız. Eğer tekne standart ölçülere sahipse bu bilgileri elde edebileceğimiz modelini bildirmeniz de yeterlidir.

Taşıma yöntemleri [Kaynak : Wikipedia]

KARAYOLU TAŞIMACILIĞI

Küçük tekneler kısa mesafelerde sık sık özel veya ticari treylerler ile taşınır. Tekne büyüklüğü ve mesafe arttıkça, yat ve tekne taşıma işi bu iş için özel imal edilmiş gemiler tarafından yapılır. Sigorta, ulaşım izinleri, römork, güvenlik ve taşımaya uygun hazırlık işlemlerinin de dahil olduğu bir servisle yat veya teknenizi istediğiniz yere taşıtabilirsiniz.

YARI DALGIÇ GEMİLER

Yarı dalgıç gemisi, proje yükleri taşımak için geliştirilen daha sonra yat nakliye için adapte edilen gemilerdir. Bu gemiler yarı dalgıç olarak adlandırılır zira yarı dalgıç gemi tekneyi üzerine almak için safra alır ve belli ölçüde denize batar. Taşınacak tekne uygun pozisyona getirilir ve dalgıçlar tarafından destekler kaynak yapılır. Daha sonra yarı dalgıç gemi aldığı safrayı boşaltarak yükselir. Varış limanında işlem tekrarlanır ve tekne gemiden ayrılır.

GÜVERTE KARGO

Yatlar güverte yük olarak sevk edilebilir. Yatlar denizden veya kıyıdan doğrudan yüklenir. Bu iş için gemi veya sahil vinci kullanılır.Bu tür taşımada tekne veya yata herhangi ekstra işlem uygulanmadığından teknenin arması aynı kalır. Yatlar konteyner gemileri tarafından da taşınmaktadır. Güverte kargo nakliye normalde nakliye hatları ile veya yat güverte yük taşımacılığı konusunda uzman broker ile doğrudan düzenlenir.

KONTEYNER YÜKLEMESİ

Bir yat genellikle 39 ft (11,9 m.) x 7.5 ft (2.3 m) x 9.3 ft (2.8 m) ölçülerinde olup konteyner boyutlarının dayattığı kısıtlamaları karşılıyorsa konteyner taşımacılığı bir alternatiftir. Konteyner nakliye forwarder ile düzenlenir.

Forwarderın görevi maliyeti hazırlama, beşik, dokümantasyon ve gümrük ve diğer yasal ücretlerinin maliyeti içerir.

ZAMANLAMA

Yarı dalgıç gemi gibi taşımalar genel olarak ABD, Avrupa, Karayipler ve Pasifik Okyanusu gibi popüler seyahat rotalarında tercih edilir. Teorik olarak, birden fazla teknenin taşınması masrafı azaltır.

TOP